מקלחון שיזוף
SOLARGY

מקלחון שיזוף
SOLARGY

אור שמש טיבעי הוא המקור לחיים על פני כדור הארץ, במשך מליוני שנים מספקת השמש אנרגיה חום ואור. השמש מקנה גם תחושה של רווחה ובריאות.

אור השמש הוא אנרגיה, המועברת באמצעות קרניים בעלות אורכי גל משתנים. קיימת הבחנה בין קרניים אולטרה סגוליות, אור נראה וקרניים אינפרה אדומות. הקרניים האולטרה סגוליות מתחלקות לקרני UVA, UVB, UVC  קרני  ה UVC המסוכנות מסוננות על ידי האטמוספירה ואינן מגיעות אל כדור הארץ. הרכב ועוצמת קרני UVA ו- UVB משתנים ותלויים בגורמים שונים, כגון השעה ביום, כמות זיהום האוויר, קו הרוחב, עוצמת השתקפות של המים, שלג וכו'

העור – התלבושת הטבעית שלנו

העור הוא האיבר המווסת והמגן הגדול ביותר בגוף האדם. דרך העור אנחנו יוצרים קשר פיזי וחושי עם הסביבה. כשאנחנו במצב רוח טוב, אנו מרגישים "בתוך העור שלנו".

בעוד שבמאות הקודמות עור חיוור נחשב למכובד, כיום שיזוף טבעי הוא סימן לאתלטיות, אטרקטיביות ובריאות. ההופעה החיצונית – התלבושת הטבעית – הפכה לביטוי של סגנון חיים עבור יותר ויותר אנשים. עור שזוף משפר את האישיות. בין אם בעבודה ובין אם בזמנך החופשי – מקבלים אותך טוב יותר. "הוכח מדעית ששיזוף באמצעות מיטות שיזוף בונה הגנה עבור העור. הגנה זו מושגת באופן הטוב ביותר באמצעות מיטות שיזוף המספקות כמות מדודה של קרני UVB…" פרופסור ד"ר פ. שרופל

פעולת השיזוף

שיזוף הוא בעצם הגנתו הטבעית של העור מפני אור שמש. קרני ה- UVB מעודדות את תאי האפידרמיס (מלנוציטים) ליצור יותר פיגמנטים מלנין לבנים. פיגמנטים אלו בדרכם לשכבת העור העליונה, משתזפים על ידי קרני ה- UVA והחמצן שנמצא בדם (פיגמנטציה לא ישירה). אם התרחשה כבר פיגמנטציה מוקדמת, העור ישתזף באופן מיידי על ידי קרני ה- UVA (פיגמנטציה ישירה). בנוגע להגנה מפני השמש, לקרני ה- UVB יש תפקיד נוסף. הן גורמות להיווצרות עור עמיד, כלומר התעבות האפידרמיס. אם שני אמצעי ההגנה מפני אור (פיגמנטציה ועור עמיד) מתפתחים באופן אידיאלי, ניתן להשיג הגנה של עד 40 אחוזים. שיזוף באמצעות מיטת שיזוף גורם לאותם תהליכים המתרחשים באור שמש טבעי. מסיבה זו, שיזוף באמצעות מיטת שיזוף מהווה הכנה טובה לחופשה בקיץ החמים.

תרומת השיזוף לעור

כמעט כל אחד מכיר את ההרגשה: כשהשמש מחייכת ממרומים, אנחנו מרוממי נפש ובעלי מצב רוח טוב יותר. ההשפעות הנעימות של קרני UV על הגוף והנפש הוכחו מבחינה רפואית. היווצרות ויטמין 3D מתרחשת רק בשמש או באמצעות מיטת שיזוף, או באופן מדויק יותר – תחת השפעת קרני UV. ויטמין 3D הוא הורמון חשוב לבניית העצמות, ומגן על הגוף מפני אוסטיאופורוזיס. הודות להיווצרות ויטמין 3D, מצטבר סידן בעצמות.

הורמון השמש

אודות לאורה חומה והאנרגיה שלה, מהווה השמש בסיס לחיי כל החי והצומח. השמש ממריצה את הרוח והנשמה. השמש נותנת לנו כוח, שמחת חיים, תחושת רווחה, שיזוף ובריאות. כשהשמש זורחת, אין דבר שיכול לגבור עלינו. קיימות תכונות חיוביות נוספות המיוחסות ל"הורמון השמש": הוא ממריץ את המערכת החיסונית; מגביר את כוחותיו הפיזיים של הגוף; משכך דיכאון; ומשפיע באופן חיובי על הלב ועל מחזור הדם. אפילו מחלות עור, כגון אקנה, פסוריאזיס ודלקת עור עצבית, מטופלות בהצלחה מרובה באמצעות קרני UV. מדובר בתהליך של מספר דקות, בהתאם לסוג העור של המטופל, אשר בסופו העור מקבל גוון אחיד ועמוק של שיזוף, בהתאם לדרישה.

קבעי פגישה עוד היום

גם לך מגיע להתפנק